shcf

Uppfödare

Urdraget från SHCF Regelverk

C.6

"För att få annonsera på SHCFs uppfödarweb så ska uppfödaren vara medlem i ett SHCF-anslutet sällskap. De blivande valparna ska kunna registreras i SKK. Om föräldradjuren inte har SKK-stamtavla så ansvarar uppfödaren för att visa upp underlag som styrker att framtida SKK-registrering kan ske."

Kennel

Ras*

Namn

Ort

Telefon

Mail

Hemsida

Apachekta

G

Lovisa & Kristina Leksell

Rosersberg

070 4416710

070 881 37 55

kennelapachekta@gmail.com

Blidingia

G, W

Nina Bliding

Dalby

073 355 63 94

070 414 25 42

ninabliding@gmail.com

Davantis

G

Malin Månsson

Löberöd

073 340 59 12

malin@davantis.se

Flodaskogen

W

Jan Helgesson

Katrineholm

073 081 84 78

flodaskogen@telia.com

Funny Heart's

G

Jan Hansen

Halmstad

070 646 87 24

kennel.funnyheart@telia.com

Gaxes

G

Mona Ståhl

Sandviken

070 282 17 19

073 7764170

nickiliten6@gmail.com


Greycraft

G

Sabina Kleväng Callert

Sigtuna

073 324 24 84

sabinaklevang@hotmail.com

Hannemoon

W

Hanne Andersen

Vretstorp

070 705 07 00

hanne@lovnas.com

Heartline

G

Yvonne Flink

Gnarp

073 980 46 23


heartlineskennel@gmail.com

Idomic´s

W

Christina Sjöberg

Moholm

076 314 29 99


idomics@gmail.com

idomics.se

Magic Runner's

G

Lena Werdelin

Öxabäck

070 300 59 46


hagabacken@hotmail.com

Qetesh

G, W

Katarina Lindberg

Årsunda

070 556 47 17

qeteshkennel@gmail.com

Quliqa

G

Camilla Johansson

Njurunda

070 565 20 66


Kennelquliqa@gmail.com

Raceheart's

W

Mike Berglund

Emmaboda

073 318 00 61

070  593 86 41

info@hund-hobby.se

Ravage

G

Monica Hagberg

Töllsjö

070 645 75 25

070 796 03 85

Ravage2021@outlook.com

Scaniandogs

G

Jeanette Rosberg

Asmundtorp

070 316 03 75


taggrosen@hotmail.com

Sjudraget

G

My Leffler

Norsborg

070 745 71 02


sjudraget@gmail.com

Steel Success

W

Annicka Pettersson

Tystberga

070 638 34 56

annicka.pettersson1@gmail.com

Stoneface

B

Eva I. & Mattias P.

Grillby

076 108 99 10


kennelstoneface@gmail.com

Taliho Racing

G

Helene & Kari Lius 

Åkersberga

070 940 10 88


karilius@hotmail.se 

taliho-racing-kennel.se

Time Assassin

W

Minus Johansson

Hallstavik

076 393 09 86


minus.johansson@gmail.com


Watch'em

W

Jinny Balogh

Oskarström

070 494 97 11

jinnybalogh@gmail.com

*Rasförkortning

G = Greyhound

W = Whippet

B = Basenji